Media o Nas

Wielkość tekstu

 

     gos-seniora.jpg - 246.39 kB  Dlaczego warto skorzysta z kąpieli siarczkowych? Dlaczego siarka jest tak ważnym pierwiastkiem dla naszego organizmu? To i o wiele więcej mogą się Państwo dowiedzieć z artykułu, który pojawił się na portalu Gazety Senior. Zapraszamy do lektury - artykuł.
O tym jak ciekawym miejscem na mapie miasta jest nasz Park Zdrojowy i zabytkowe zabudowania uzdrowiskowe napisał portal opisujący atrakcje centrum i okolic Krakowa - Weekend w Krakowie
W niedzielę 28 lipca 2013 roku nasze Uzdrowisko odwiedziła ekipa programu „Polska wg Kreta” – magazynu podróżniczego Jarosława Kreta. W ramach tego krótkiego telewizyjnego formatu popularny dziennikarz odwiedza różne polskie miejscowości – nie tylko te znane i lubiane, ale także odkrywa przed widzami zapomniane zabytki i miejsca pełne tajemnic. Tym razem swój czas postanowił poświęcić na odkrycie uroku Swoszowic. Zapraszamy do obejrzenia całego programu. 
"Spróbuj Franciszka albo Józefa. W Krakowie otwiera się pijalnia wód leczniczych" - wiadomości portalu Moje Miasto - artykuł.
O otwarciu pijalni mineralnych wód leczniczych w audycji w Radiu Kraków 2.06.2013 opowiada PIOTR SURÓWKA, dyrektor do spraw lecznictwa Uzdrowiska Kraków-Swoszowice.
  • Czy Smok Wawelski zakończył żywot za przyczyną swoszowickiej siarki?
  • Czy nabijali ją w armaty Krzyżacy w bitwie pod Grunwaldem?
  • Kto w 1811 r. uruchomił w Swoszowicach uzdrowisko? 

Na te i inne pytania odpowiada PIOTR SURÓWKA, dyrektor do spraw lecznictwa Uzdrowiska Kraków-Swoszowice w audycji w Radiu Kraków 10.02.2013.

 ''Swoszowice - uzdrowisko w Krakowie z 600-letnią historią'' to artykuł serwisu onet.pl poświęcony w całości naszemu uzdrowisku.

 

"Pijalnia wód w Swoszowicach"

Dziennik Polski, 10 czerwca 2013

"Sława wód siarczkowych"

Dziennik Polski, 8 czerwca 2013

 

"Małopolskie uzdrowiska na targach dla seniorów"

Aktualności turystyczne.pl

"Uzdrowisko w cieniu metropolii"

Aktualności turystyczne.pl

"Siarczkowy skarb, czyli z czego słynie Uzdrowisko Kraków - Swoszowice"

Nasze Miasto, 28 marca 2013

"200 lat podróży "do wód"

Dziesiątka - Informator Dzielnicy X, maj 2012

"Woda, która leczy"

        Super Express, 18 maja 2012                          

"Biała Sobota w Swoszowicach"

Gazeta Krakowska, 5 września 2012