Wyjątkowi goście Swoszowic o Uzdrowisku

Wielkość tekstu

Marcin Jurczenko

     Z Marcinem Jurczenko spotykamy się po ostatniej sesji rehabilitacji metodą PNF. Mimo to nie widać po nim zmęczenia. Zanim zaczniemy rozmowę stół przy którym siedzimy zapełnia imponująca kolekcja medali z biegów, w których brał udział. Z cierpliwością odpowiada na każde nasze pytanie, a kiedy opowiada o sporcie widać zaangażowanie i radość, którą mu to sprawia. Już po krótkiej chwili nie mamy wątpliwości, że rozmawiamy z ambasadorem aktywnego stylu życia i prawdziwym pasjonatem.

 

Ciąg dalszy wywiadu...

 

 

 

 


Czesław Brudek

    Żyjemy w czasach, gdy komunikacja międzyludzka odbywa się głównie za pośrednictwem smsów, e-maili, mediów społecznościowych, a emocje i słowa często zastępowane są emotikonami. Jak w tym zdigitalizowanym świecie w dużej mierze zdominowanym przez ludzi młodych swoją przestrzeń odnajdzie senior, który obserwuje otaczający go świat i ma potrzebę podzielenia się tymi obserwacjami? Czy znajdzie odbiorców swoich treści?

Zapraszamy do lektury relacji z rozmowy z Czesławem Brudkiem – 71-letnim emerytowanym nauczycielem, blogerem i kuracjuszem Uzdrowiska Kraków Swoszowice.

 

Ciąg dalszy relacji...

 

 

 


Barbara Feĥerpataky (pseudonim artystyczny Barbara Barska)

   Z panią Barbarą umawiamy się przed gankiem przy Głównym Domu Zdrojowym. Jest piękne słoneczne czerwcowe popołudnie, wybieramy jedną z zacienionych parkowych ławeczek. Zanim zaczniemy, pani Barbara prosi by koniecznie zapisać stworzony przez nią aforyzm: „Czyś jest stara, czyś jest młoda – siarka ci urody doda”. Skrupulatnie notujemy, a kuracjuszka rozpoczyna swoją opowieść o tym, jak ze skromnej dziewczyny spod Limanowej w wyniku wielu różnych zbiegów okoliczności oraz wspaniałych osób poznanych na drodze życia stała się jedną z gwiazd Krakowskiej Operetki.

   

Ciąg dalszy relacji...

 

 

 


Jerzy Sobeńko

   Charyzmatyczny, uśmiechnięty, przyjazny, o charakterystycznej aparycji. Chętnie i z wielkim zapałem przyjął nasze zaproszenie - najpierw z pasją opowiedział kuracjuszom o muzyce i rodzinie Straussów. Ale ponieważ to jego ogromna miłość, to 2 godziny szybko minęły i nie poznaliśmy historii samego Dyrygenta oraz stworzonej przez niego słynnej Orkiestry Straussowskiej OBLIGATO.

Spotykamy się więc ponownie, tym razem w zaciszu Parku Zdrojowego – tuż przy jego wizytówce lipie „Słoń”. Już po drodze rozpoznają go kuracjusze – okazuje się, że Orkiestra Straussowska OBLIGATO koncertuje już od 25 lat, zagrała setki koncertów w wielu zakątkach Polski i poza granicami kraju - nic więc dziwnego, że jej dyrygent jest osobą rozpoznawalną...

Zapraszamy do przeczytania relacji ze spotkania z naszym kuracjuszem Jerzym Sobeńko – twórcą i dyrygentem Orkiestry Straussowskiej OBLIGATO, Prezesem Polskiego Towarzystwa Straussowskiego oraz Dyrektorem Artystycznym Summer Music Festival we Wieliczce.

 

Ciąg dalszy relacji...